Menu

medzi(h)riadkami

O pestovaní

Jeden z hlavných dôvodov nášho sťahovania je to, že si chceme pestovať čo najviac svojho jedla. Úplná sebestačnosť asi nie je reálna, ale čím viac sa priblížime, tým lepšie. Po mnohých pokusoch v oblasti stravovania (Petrovo vegetariánstvo, Trim Healthy Mama v prípade Katky) smerujeme v ostatnom čase ku konceptu tzv. „clean eating„, ktorý predpokladá konzumáciu síce menších množstiev, ale veľmi kvalitných potravín, plných živín a v čo najpôvodnejšom stave. To je buď veľmi drahé, alebo treba veľa pracovať. My sme si vybrali druhú možnosť, preto sme hľadali nehnuteľnosť s veľkým pozemkom, na ktorom bude naše jedlo môcť rásť.

Veľmi nás srdí aj to, že takmer všetko je balené v plastoch – kupovaním týchto potravín tak priamo vyrábame škaredý odpad; a to nie je to, čo chceme robiť tejto planéte, ktorá nám na chvíľu bola zverená do opatery. Čím viac jedla vyrastie v našich záhonoch, tým menej plastového odpadu vytvoríme.

Veľa sme toho naštudovali hlavne o permakultúre a teraz ideme skúšať chodiť medzi hriadkami a v nich pestovať naše jedlo.
Tieto články sú o tom, čo sa nám podarilo, čo treba vylepšiť a čo už nikdy neopakovať…

Pridaj komentár